Menulux Cafe POS - Dijital QR Menü - Telefon Icon
MENULUX BLOG
SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ

Günümüzde sosyal medya her alanda birçok avantaj sunmaktadır. Sosyal medyanın hayatımıza girdiği ilk zamanlar yalnızca insanların paylaşım yaptığı ve yakın çevreleriyle ilişki kurup arkadaşlık edindiği bir mecra iken günümüzde ticari faaliyetler için de kullanılmaktadır.

Markalar ve işletmeler sosyal medyanın gücünü kendi yararlarına kullanmaya başlayarak oldukça akıllı adımlar atmışlardır. Artık birçok kafeterya ve restoranın fotoğraf çekinmek için özel olarak hazırlanmış bölümleri bulunmaktadır. Böylece gelen misafirler nerede fotoğraf çeksem gibi bir kaygı yaşamayıp direkt olarak hazırlanmış bölümü kullanıyorlar. Aslında bu şekilde de işletmeler kendi reklamlarını yaptırmış oluyor.

Ne kadar iyi sosyal reklam yapılırsa o kadar kısa sürede o kadar büyük bir etki yapılabilir. Sosyal medya ne kadar doğru ve dikkatli kullanılırsa sonucu da o kadar güzel olur.

Ancak geçiştirilir ve dikkat edilmeden paylaşımlar yapılırsa marka kendi sonunu da getirebilir. Çünkü sosyal medya linçleri şirketleri, markaları hatta insanları rezil de eder vezir de, dolayısıyla sosyal medyada aktif olacak bir işletme her anlamda çok dikkatli bir dil kullanmalı, paylaşımlarında dikkatli olmalıdır.

Sadece sosyal medyanın bile bu kadar özen ve dikkat istemesi müşterileriniz tarafından tercih edilebilirliğinizi etkilerken, birde işletmenizde fiziki olarak bulunan müşterilerinizin siparişlerinin geç gelmesi, ödeme noktasında dakikalarca bekletilmesi gibi operasyonel işlerin aksaklığını düşündüğünüzde oluşacak olumsuz etkide kaçınılmaz oluyor. İşletmenize ait sosyal medya hesaplarınızın özenle yönetiliyor olmasının yanında müşterilerinize hızlı, güvenli kusursuz hizmet sunmak için de aynı çabanın daha fazlasını müşterilerinizin menünüze hemen ulaşıp kolayca sipariş verebileceği ve kasa noktasında dilediği yöntem ile ödemesini gerçekleştirmesi konusunda da göstermeniz gerekmektedir.

İpucu
Yeni nesil pos sistemleri kapsamındaki yazılım ve donanım çözümlerimiz ilginizi çekecektir.

Dünyada MENULUX

Menulux Bilgi Teknolojileri - Yazılım Hizmetleri - Dünyada Menulux

Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa, İsviçre, Suudi Arabistan başta olmak üzere toplamda 24 ülkede Menulux POS Sistemleri aktif olarak kullanılmaktadır.

Hemen tüm referanslarımızı incelemek için tıklayın.