Menulux Cafe POS - Dijital QR Menü - Telefon Icon
MENULUX BLOG
MOBİL BULUT PLATFORMU PROJEMİZ ONAYLANDI!

Bu projede tüketim sektörü işletmeleri ve müşterileri için bulut bilişim altyapısına (ortak veri altyapısına) bütünleşik yenilikçi, etkileşimli ve sosyal mobil uygulama çözümleri geliştirerek bu işletmeler ve tüketiciler için ortak fayda ve katma değer üretilmesi ve İşletmelerin ihtiyaç duyduğu tanıtım, sipariş, satış ve tahsilat süreçlerinin tümünü yönetebilecekleri sistem çözümleri ile tüketicilerin cihazları üzerinde çalışacak sosyal içerikli uygulamaları; yenilikçi mobil bulut bilişim konseptinde servis olarak yazılımlar ve mobil uygulamalar biçiminde geliştirerek, işletmeler ile tüketiciler arasındaki etkileşimi artırmak amaçlanmıştır.

Projenin ayrıca, tüketiciler için geliştirilecek işletme bulma, menü ve fiyat görüntüleme, sipariş verme, ödeme yapma ve mobil kupon kazanma özelliklerine sahip mobil uygulamalarla sosyal bir platform oluşturma, küreselleşme ve büyük veri toplama vb. genel amaçları bulunmaktadır.

Pazardaki mevcut sipariş, satış noktası (pos) ve dijital pano (signage) vb. sistem çözümlerini, bulut platform altyapısı üzerinden birbiriyle bütünleşik çalışan ve müşterilere onların mobil cihazları üzerinden etkileşim sağlayan mobil uygulama ve kablosuz teknoloji çözümleri şeklinde sunarak işletmelere maliyet avantajı ve yönetim kolaylığı sağlanması hedeflenmektedir.

Platformda ayrıca işletmelerin tüketiciler ile mobil cihazlar üzerinden etkileşime geçmesini sağlayacak konum, menü ve kampanya vb. paylaşılabilecek verileri kullanan sosyal tüketici uygulamaları geliştirilecektir. Bu uygulamalar sayesinde tüketiciler kendi cihazları üzerinden konumlarına en yakın işletmeleri bulma, menü ve fiyat içeriği görüntüleme, sipariş verme ve ödeme yapma vb. özelliklerin yanında sosyal paylaşımlarda bulunma imkânına sahip olacaktır. Bu uygulamaların önemli bir özelliği de işletmelere konuşlandırılacak kablosuz vericiler yoluyla konumu belirlenen kullanıcılara, mobil cihazları üzerinden reklam, kampanya ve mobil kupon vb. içeriklerin ulaştırılması olacaktır.

Dünyada MENULUX

Menulux Bilgi Teknolojileri - Yazılım Hizmetleri - Dünyada Menulux

Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa, İsviçre, Suudi Arabistan başta olmak üzere toplamda 24 ülkede Menulux POS Sistemleri aktif olarak kullanılmaktadır.

Hemen tüm referanslarımızı incelemek için tıklayın.